X

Elektriline kettsaag.

10.12 2014 15:26

Kui vajate kodustes tegemistes tihti kettsaagi, kuid lõikate korraga vähe ja peenemaid asju, siis võibolla on just elektriline kettsaag teile see õige.

Elektrilised kettsaed on tunduvalt odavamad ja ka kergemad kui bensiinimootoriga mudelid. Nende hooldamine on lihtsam, sest puuduvad õhu- ja bensiinifilter. Ei ole vaja muretseda segubensiini tegemise pärast ning peale väikese puhastuse ja ketiterituse saag rohkem hoolt peaaegu ei nõuagi. Lisaks sellele ei ole ükski bensiinimootoriga saag nii vaikne, mis tähendab, et võite ka pühapäeva hommikul sae käima panna, ilma et naabreid pahandaksite.

cs2100.gif

Kui kasutate saagi maja läheduses, kus on olemas elektrijuhtme võimalus, soovitan kindlasti järele proovida ja ise elektrisae headuses veenduda. Tänapäeval on nii elektrilised kui ka bensiinimootoriga saed suhteliselt võrdsed. Kui vaadelda korraga kahte samasse võimsusjärku jäävat masinat, võib julgesti öelda, et mõlemad saavad sama tööga hõlpsasti hakkama.

Kasutusmugavus räägib samuti tihti elektrisae kasuks. Nimelt võib öelda, et tänu selle kergusele ja võimsusele on tegemist väga praktilise tööriistaga. Lihtne käivitamine, milleks on vaja vaid nupule vajutada, tagab, et ka eakamatel inimestel saavad kõik tööd tehtud.

Kui palju elektriline kettsaag maksab?

Erinevates poodides, alustades odavatest marketikettidest kuni spetsialiseerunud aiatehnikakauplusteni välja, on saadaval erineva hinnaga saage. Kindlasti ei soovitaks ma osta odavat ja tundmatu kaubamärgiga toodet. Arvestades elektrisaagide niigi soodsat hinda, tasuks osta üks ja korralik tööriist. Kui bensiinimootoriga saagide hinnad algavad 200 euro juurest, siis kvaliteetse elektrisae saate kätte vähem kui 130 euro eest.

Kui võimast saagi osta?

Tavaliselt on elektrisaagide võimsus 1800 W või 2000 W. Kui arvate, et tuleb ette ka jämedamate pakkude saagimist, on saada 2400 W mudeleid, mis teevad ära ka suurema töö. Reegel on siin sama mis üldiselt mootorite puhul: mida võimsam mootor, seda kiiremini saate töö tehtud. Enamasti on võimsamal sael ka pikem kett ja latt.

Kus veel elektrisaagi kasutada?

Kui plaanite majale juurdeehitist või kõrvalhoonet teha, on just elektriline kettsaag see, mida tasub kaaluda. 2400 W mootoriga kettsaag saab jagu ka jämedamast prussist ning tänu elektrimootorile puudub häiriv vingugaas siseruumides. Lisaks on selle müratase madalam ja kerge kaal võimaldab töötada erinevates asendites.

Kokkuvõtteks

Enne kettsae valimist tehke endale selgeks, kui palju ja kus soovite tööriista kasutada. Kui pigem plaanite teha maja ümbruses väiksemaid saagimistöid ning eelistate lihtsust ja kergust, siis valige elektriline kettsaag. See on soodsam, kergem, lihtsam kasutada ega nõua erilist hoolt. Vaja läheb elektripistikupesa ja ketiõli, mida peab korrapäraselt jälgima ja vajaduse järgi lisama. Ostes 2400 W võimsusega elektrisae, võite olla kindel, et saate koduses majapidamises pea kõikide töödega hakkama, kui vaid elektrikaabel töökohani ulatub.

Vaata elektrisaagi töös:

 

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta