X

Nipid lumepuhuriga töötamiseks

12.01 2015 07:29

Peale suuremat lumesadu on lumefrees üks ütlemata hea abimees. Piisab vaid mootori käivitamisest ning sissesõidutee saabki lumest lühikese ajaga puhtaks. Küll, aga on siin nii mõndagi, mida peaksite jälgima. Lumefreeside tootjad annavad endast parima, et masina kasutamine oleks võimalikult lihtne ja käepärane, kuid tehnika on tehnika ning see tähendab peaaegu alati ka ohtu selle kasutajale.

 

Toome välja mõned olulisemad punktid, millele tuleks kindlapeale tähelepanu pöörata:

Lumefreesiga töötamine

  • Ärge kunagi pange käsi või jalgu keerlevate osade, tiiviku kaitseümbrise või muude liikuvate osade lähedusse. Vastasel juhul võivad tekkida väga rasked õnnetused. Kui peate lumepuhuri puhastama paksust lumest, siis jätke mootor seisma!
  • Kontrolli õli! Kuigi see võib tunduda kummaline, siis tegelikult peaks õlitaset kontrollima iga tööpäeva hommikul ja vajadusel õli lisama. Kui mootoris on õli vähe, siis lõpeb see 99,9% juhtudel mootori remondiga, mis ei ole odav lõbu.
  • Tiiviku pöörlemise kontrollkang on ohutusmehhanism. Kasutage alati kontrollkangi, sest muidu ei ole seade ohutu.Selle vabastamisel jääb lumepuhuri rootor ise seisma ning kindlasti ei tohiks kontrollkangi fikseerida paela või klambriga!
  • Kontrollkangid peavad liikuma kergelt mõlemas suunas ja minema lahtilaskmisel automaatselt tagasi algpositsiooni.
  • Ärge kunagi töötage tiiviku katkise kaitseümbrisega või siis, kui see puudub. Kõik kaitsevahendid peavad olema paigas ja töökorras. Õnnetus ei hüüa tulles ning isegi kui arvate, et olete äärmiselt ettevaatlik võib katkise masina kasutamine väga halvasti lõppeda!
  • Ärge kunagi käivitage mootorit siseruumis või halvasti ventileeritud kohas. Mootori heitgaasid on inimesele ohtlikud.
  • Eriti ettevaatlik tuleb olla kruusateel või teede ristumiskohtades töötades. Seal leidub peaaegu alati lahtiseid kive ning kivid lendavad kergesti koos lumega. Nii võite kogemata naabri akna katki visata ja sellega paksu pahandust tekitada.

 

Lumefreesi hooldamine

  • Enne lumefreesi puhastamist, parandamist või sellega tutvumist tuleb kõik kontrollkangid viia algasendisse ja peatada masina mootor. Kindlasti tuleb oodata, kuni tiivik peatub täielikult, ja eemaldada ka voolujuhe või aku elektrilise masina puhul.
  • Kontrollige aeg -ajalt kõiki kruve ja polte, et veenduda nende kindluses. Lumefrees vibreerib töötamisel üksjagu palju ning see omakorda võib põhjustada poltide/kruvide lahti põrumise.
  • Ärge kunagi muutke mootori regulaatori seadeid ega kasutage mootorit liiga kiirel käigul. Regulaator kontrollib, et mootori pöörded ei ületaks tehase lubatud maksimumi. Tihtipeale arvatakse, et kui mootorile pöördeid juurde kruvida, saate parema võimsusega masina, aga see tuleb millegi arvelt - üldjuhul mootori eluea. Tehases seatud piirangud on enamasti pandud selleks, et tagada mootori tõrgeteta töö pika aja vältel.
  • Kontrollige ohutuse tagamiseks regulaarselt kõiki masina osi ja asendage need vajaduse korral ainult tootja originaalvaruosadega. Valede osade kasutamisel võivad kaasneda rikked masina töös või tekkida ohtlikud olukorrad. "Jaan Tattika" ajad on meil möödas ning kõikidele korralikele mudelitele on saada ka kõiki varuosasid. Uskuge meid, see traadiga sidumine ja metallist ise klambri painutamine ei pruugi odavam tulla uue õige varuosa paigaldamisest.
  • Lekete vältimiseks kontrollige ka kütusevoolikut, paaki ja selle korki. Vajaduse korral tuleb need asendada uutega. Kuna lumefrees töötab enamasti ikka väga ekstreemsetes oludes (külm ja märg), siis tuleb kindlasti jälgida, et kõik kummiosad oleksid terved ning midagi kuskilt ei lekiks.

Kui järgite neid lihtsaid nõuandeid, siis annate tubli panuse selleks, et lumepuhuriga töötamine oleks mõnus ja murevaba. 

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta