X

Kus kasutada lehepuhurit?

10.12 2014 15:19

Sügisel hakkavad mitmel pool mürisema teistmoodi tööriistad – lehepuhurid. Üsna tihti on meie poole pöördutud küsimusega, kas sellega saab peale lehtede kokkupuhumisega ka muud teha, kui lehepuhur kord juba soetatud on. Jah, saab küll! Et pilt oleks selge, toon välja põhilised kohad, kus meie kliendid tihti kasutavad lehepuhurit ehk teise sõnaga õhuluuda.

Echo lehepuhur.png

Lehtede puhumine või purustamine

Nagu nimigi ütleb, kasutatakse lehepuhurit reha asemel. Võimsa kontsentreeritud tuulejoa abil saab kokku pühkida terveid lehemägesid. Osal seadmetel võimaldab imemis- ja purustamisfunktsioon hakkida lehti kuni kaksteist korda väiksemaks. See tähendab, et kui olete lehehunniku kokku ajanud, ei pea seda lehekogust sadade kärutäite kaupa komposti viima. Te võite lihtsalt muuta lehepuhuri funktsiooni ja vähendada oluliselt suure hunniku mahtu. Purustatud lehed ei lendu ka nii kergesti tuule käes laiali.

Terrassi puhastamine liivast või heinast

Kui peres on väikseid lapsi, kantakse tihtipeale pool liivakasti sisust ka majaesisele terrassile. Üks võimalus on võtta kätte hari ja pühkida liigne liiv ära, kuid sõltuvalt terrassilaudade mustrist võib see teinekord olla päris tülikas ettevõtmine. Hoopis lihtsam on õhuluud korraks käima tõmmata ja sekunditega liiv minema pühkida. Sama kehtib ka muruliblede kohta – kui trimmerdate terrassi servadest, siis lendab tahes-tahtmata rohtu ka terrassile.

Puulehtede pühkimine tülikatelt pindadelt

Kui muru pealt saab lehed kokku riisuda ka rehaga, siis hoopis tülikam on sama tööd teha sissesõiduteel, mida katab lahtine kruus või killustik. Rehaga tõmbate ka lahtised kivid kaasa ja neid hiljem sorteerida on üsna tüütu toiming. Palju lihtsamalt saab lehed kokku ajada tuule abil, nagu loodusjõud on seda aastasadu teinud.

Murutraktori puhastamine

Pärast niitmist on murutraktorid igalt poolt heina täis. Rohu saab maha pesta ka survepesuriga, kuid elu on näidanud, et lehepuhuriga on seda palju hõlpsam teha. Põhjus on lihtne – kui pesete pesuriga, siis jääb maha hunnik märga rohtu, mis ei näi eriti kena, kui aga pühkida poolkuivad rohulibled ära puhuriga, lendavad need üle muru laiali ega riiva silma.

Vihmaveerennide puhastamine lehtedest

Vihmaveerennide puhastamine nõuab äärmist ettevaatust ja head tasakaalu, aga kui maja räästad ei ole väga kõrged ning te ulatute redeliga turnima, siis on võimalik puhastada lehepuhuriga ka maja vihmaveerennid sinna kogunenud sodist ja mustusest.

Grillsüte hõõguma ajamine

Kes meist suvel siis vorstikesi ei grilliks? Teinekord võtab aga grillsüte süütamine terve igaviku, olgugi et kasutate head sütt ja korralikku süütevedelikku. Kui olete esimesed söed hõõguma saanud, on paras aeg lehepuhurile elu sisse ajada ja suunata tühikäigul töötava mootoriga puhuri õhuvool grillile. Kui lülitate puhuri liiga suurele võimsusele, võib see grilli sütest puhtaks pühkida, seepärast olge ettevaatlik. Üldiselt piisabki vaid tühikäigul töötavast õhuluuast, et grill minutiga valmis saaks.

Auto kuivatamine

See on üsna hea trikk, mida paljud ei teagi. Kui olete auto puhtaks pesnud, siis võib maha voolav vesi jätta kuivades jälgi. Veejälgede vältimiseks saab lehepuhuri abil üleliigse vee kiiresti maha pühkida. Nii ei ole probleeme kuivanud vee jälgedega ja samuti saab auto kiiresti kuivaks.

Lume pühkimine

Oleme ise proovinud lehepuhruriga lund pühkida ja üllatav-üllatav – see on täiesti võimalik! Kui talvel sajab maha kerge ja kohev lumi, ei peagi seda hakkama lumelabidaga kokku ajama. Tubli õhuluud tuleb ka siin appi ja puhub kerge vaevaga mahasadanud lume kokku. Paksu sulalund loomulikult niimoodi pühkida ei õnnestu, kuid värske ja koheva lumega pole mingit probleemi.

Auto puhastamine lumest

Seda võtet kasutatakse ennekõike automüügiplatsidel. Seal on vaja autod lumest puhtana hoida, kuid liiga tihe harjamine võib värvipindadele halvasti mõjuda. Õhuluuaga lume maha puhumine ei tee aga värvkattele kuidagi liiga.

Nippe õhuluudade kasutamiseks on veel ja veel, näiteks katusepanekul lume eemaldamine roovitise vahelt, teemärgistustöödel teepinna puhastamine jms. Tegemist on tööriistaga, mis tublides kätes leiab kasutust aasta läbi. Seda ei pea küll kartma, et ostetud tööriist üksteist kuud aastas tolmu kogub.

Vali endale sobiv lehepuhur välja SIIT

 

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta