X

Konnichiwa, Echo!*

18.06 2019 13:41

Alusta profiriistadega

Echo valikust leiab hetkel üle seitsmesaja erineva toote, alustades mootorsaagidest-trimmeritest, lõpetades lehepuhurite ning lisatarvikutega. Kuna eelnimetatud valik on Echo profisari, ei tasu hetkekski karta, et masinad tõsisema ettevõtmise juures jänni jäävad - see lubadus kehtib nii sisepõlemismootoritega masinate kui ka uute 50-voldistel liitumioonakudel töötavate akumasinate puhul. Viimaste valik on aastatega märkimisväärselt suurenenud - sarnaselt autotöösustele teeb akutehnoloogia ka tööriistamaailmas tiigrihüpet.

Selle üheks põhjuseks on tõenäoliselt fossiilsete kütuste põletamisega seotud teemade aktuaalsus. Teisalt on tehnoloogia paranedes akudel töötavate masinate näol kütust põletavatele masinatele tõsine konkurent tekkinud - akutoitel saag sisepõlemismootoriga konkurendile naljalt alla ei jää - akul töötava mootorsae keti jooksukiirus on 21m/s ja seda saab kasutada kuni 40cm juhtplaadil.

Kui lisame siia akudel töötavate masinate kasutamise lihtsuse (ära jääb kütuse segamine, kallamine ja risk end määrida või kahjustada), mugavuse (aku laadijast masinasse ja töö võib alata), ergonoomilisuse (masinad on reeglina kerged, ei lärma ning neid saab ka korraliku ventilatsioonita ruumis kasutada) ning järjest olulisemaks muutuva keskkonnasõbralikkuse, ei pea just väga põhjalikult analüüsima, miks akudel töötavate Echode populaarsus tõusuteel on. Ei tasu unustada, et akutehnoloogia arendamisel on jaapanlased globaalses kontekstis esirinnas Universaalne aku, mis kõikidele Echo masinatele sobib, on kõige selle juures üks rasvane plusspunkt.

Miinuspoolena tuuakse akude puhul reeglina välja töötsükli pikkust - aku saab kiiremini tühjaks kui bensiinipaak. Eks see sõltub muidugi töötempost, kuid 4Ah akuga saab nt Echo mootorsaagi täisvõimsusel käiata 30 minutit- täpselt paras aeg, et töösse paus teha ning enda ja masina akusid laadida. Kui sellest peaks siiski väheseks jääma, on Echol välja töötatud ka back-pack - 16Ah matkakotina seljas kantav aku, mis katkematu 4,5-tunnise töötsükli eeskujulikult välja veab.

Kes kannatab...

Kui profisari peaks tekitama kahetisi emotsioone ning profiriistade soetamine ei peaks tunduma kõikse mõistlikuma investeeringuna, tuleb praeguste plaanide kohaselt, 2019nda aasta kevadel-suvel müügile ka tavatarbijale mõeldud tööriistade sari. Sisuliselt hakkab Echo pakkuma tavatarbijakeskset alternatiivi praegu müügilolevatele profiriistadele.

Ühena peamistest erinevustest lisandub tavatarbijate tootevalikusse ka akudel töötav muruniiduk, mis naabrite rõõmuks tõenäoliselt enamikesse Maarjamaa koduaedadesse soetatakse - laupäevahommikuse niitmismüraga seotud emotsionaalsed debatid on tuttavad paljudele. Pisut soodsam hind, kuid sarnane töökindlus ning võimekus, muudavad Echo tööriistad usutavasti ka siinse meistrimehe tarbijaeelistusi igaveseks. Eks aeg näitab.
 

*jaapani keeles "Tere, Echo!"

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta