X

Kuidas trimmeriga mitte võssa panna?

18.06 2019 13:41

Igal kingsepal soovitatakse oma liistude juurde jääda. Vaevalt, et kõnekäänuga ka tööriistu silmas peeti, kuid asjakohane on mõte igal juhul.

Pole mingi saladus, et meie poolt pakutavate toodete valik lai on. Seejuures pole erandiks ka pakutavate trimmerite ning võsalõikurite valik, kust leiab alati stardivalmis ja korraliku tööriista nii hobiaednik kui tõsisem töömees. Kuid et tööriistavalikuga mitte eksida, millest alustada?
 

Mitu hektarit korraga

Reeglina pöördub meie poole klient konkreetse tööriista ostusooviga, olles põhjaliku eeltööna ise välja selgitanud, millist masinat täpselt vaja on. Julge pealehakkamine on kahtlemata kiiduväärt, kuid harv pole seejuures olukord, kus peale lühikest vestlust selgub, et ostja soovid ning tegelik vajadus kardinaalselt lahku lähevad.

Üldjuhul on selle põhjuseks ühekülgne lähenemine, kus tulevane tööriistaomanik on uut kaaslast valides kaalukausile seadnud näiteks pelgalt tööd vajava pinna suuruse ning masina võimsuse. Levinud lähenemine on ka "mida võimsam, seda universaalsem", kus niidetava materjali omadustest tähtsamaks on peetud masina tööaega - võimalust niita mitu hektarit korraga. Teatud kohendustega saaks viimase mõttega ehk nõustudagi, kuid kui sooviks on soetada tõeliselt võimekas ning pikalt teeniv tööriist, tasuks eesmärgid Stokkeri spetsialistidega enne ostu läbi arutada.

Trimmeriga võssa

Lisaks lõigatava materjali tüübile - muru, umbrohi, putked, pajuvõsa, randmejämedused puud, jne - tuleks arvesse võtta ka muid "pisiasju", nagu näiteks töömaa asukoht, töömehe võimekus, naabrite lähedus ning - miks mitte - ka keskkond. Ehkki paari-kolmekilone murutrimmer ei tundu esimest korda kätte võttes raske, annab tema tegelik raskus endast märku keset niitmist ja tavaliselt siis, kui tööga ollakse täpselt poole peal. Pidades seejuures silmas rusikareeglit (mida võimsam masin, seda suurem kaal), tasub niidetava pinna suuruse, niidetava materjali omaduste ning masina võimsuse vahel kuldne kesktee leida.
 

Niisamuti on kasulik läbi mõelda, kuidas tööriist oma uude keskkonda sobitub: tiheasustusega piirkonnas laupäevahommikut trimmerdamisega alustades võib töö lühikeseks jääda, kui peale viieminutilist toimetamist selgub, et fraasist "rahulik laupäevahommik" naabriga erinevalt aru saadakse. Sel puhul on mõistlik lahendus soetada akudel töötav trimmer, mille müratase sisepõlemismootoriga masina omast märksa tagasihoidlikum on ning kui akude toide veel taastuvatest energiaallikatest tulema peaks, on võit seda suurem.

Kuigi akudel töötavaid masinaid peetakse teinekord konkurendiga võrreldes "lahjemaks", on eelarvamus üldjuhul asjatu - viimaste aastatega on akudel töötavate tööriistade (k.a. trimmerite) võimekus ja võimsus märkimisväärselt kasvanud. Kahtlemata troonivad võimsuse edetabelit kütust põletavad mootorid, kuid kas ülivõimsat masinat alati vaja ongi, sõltub paljuski konkreetse töö iseloomust.

Kõikidel Echo tööriistadel on 5-aastane tarbijagarantii. Tõenäoliselt on üheks põhjuseks, miks Echo't eelistatakse. Meie laiuskraadil paljud tootjad nõus seda pakkuma pole - on see ju omamoodi lubadus, et tööriist kaua vastu peab. Echo on selle riski aga võtnud ning nagu näha on see risk end kenasti ära tasunud.

Vali välja endale sobiv Echo trimmer, rohulõikur või võsalõikur.

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta