X

Kuidas valida aiatööriista?

10.12 2014 13:56

Kellel meist ei oleks tekkinud tõsiseid raskusi poeleti ees seistes, üritades välja mõelda, millist tööriista me vajame? Tõsi on see, et suur osa oste tehakse emotsioonide ajel, aga kas see on kõige mõistlikum? Kujutage ette, kus ütlete abikaasale, et lähete oksakääre ostma, soovides hooletusse jäänud õunapuuga midagi ette võtta. Peale põiget aiatehnika kauplusesse, olete sealt lahkunud ühe tõsise metsamehe mootorsaega. Oskate nüüd aimata oma elukaaslase emotsioone? Ma julgen arvata, et enne koju jõudmist saate isegi aru - nüüd läheb jamaks ning ostu põhjendamisega jääte hätta!

Aiatööriistad2.jpg

Sellise "jama" vältimiseks soovitan soojalt enne poodi minekut täpselt välja mõelda, mida te teha soovite ning milline tööriist vastab neile nõudmistele. Ei ole mõtet osta ülikallist profisaagi, kui Te tõesti ainult paar korda aastas õunapuu oksi piirata soovite ja töö teostamiseks piisab oksakääridest või kodukasutaja väiksemast mootorsaest.

Aiatööriistad.jpg

Tooksin välja mõned nüansid, mis aitavad Teil teha parema valiku ning vältida raha tuulde loopimist või üle finantseerimist.

  • Esiteks aitab väga palju, kui enne ostu sooritamist proovite erinevaid mudeleid poes. Kui käepärane see Teile on, kuidas on kaaluga? Kui olete väiksem naisterahvas siis eelistate kindlasti kergemat tööriista. Väga oluline on ka tunnetada tööriista tasakaalu, ehk siis kui hästi on masin/seade tasakaalu viidud. Ei ole meeldiv tööd teha, kui tööriist on täielikult tasakaalust väljas ning suurem pingutus läheb selle liigutamisele, kui töö tegemisele.
  • Eelistage kergemaid ja natuke laiemate käepidemetega käsitööriistu - neid on kergem hoida. Samuti kehtib reegel, käige ja proovige järgi kuidas üks või teine tööriist kätte istub. Tööriist peab olema käes mugav ja kerge.
  • Pöörake rõhku materjalile, et veenduda kas tegemist on Teie vajadustele vastava tööriistaga. Roostevabad seadmed libisevad läbi maapinna kergesti ning neid on lihtne puhastada. Traditsioonilised sepistatud tööriistad on kindlasti ühed tugevaimad, nad on samas kerged ja vastupidavad. Plastikust, süsinikkiust ja alumiiniumist tööriistad on kindlasti ühed kergeimad.
  • Kvaliteeti on raske hinnata kui teete valikut erinevate brändide ja tootetüüpide vahel. Mõelge enda jaoks välja, kas soovite, et tööriist kestaks kaua aega või pigem soovitegi teatud aja tagant uuema mudeli vastu välja vahetada. Kindlasti uurige varuosade saadavuse, järelteeninduse ja samuti tootjapoolse garantii kestvuse kohta.
  • Elektrilised tööriistad on hea valik mitmete tööde jaoks. Neid leidub nii juhtmega kui ka akuga. Akuga tööriista puhul pöörake tähelepanu aku mahtuvusele. Mida suurem number, seda kauem masin töötab ühe laadimisega.
  • Võimalusel soovitan eelistada käsitööriistu, mis on vahetatava otsaga ja veel parem, ka reguleeritava pikkusega. Sellisele tööriistale saate hiljem juurde soetada sobivaid otsasid nagu reha, hari, kõblas vms.
  • Pika varrega tööriista valides kontrollige, et varre pikkus oleks piisav ja võimaldaks Teil tööd teha ilma liigse kummardamiseta, sirge seljaga. Hea tööasend kindlustab selle, et õhtul lõõgastudes ei vaeva teid erinevad seljaprobleemid.

Kindlasti aitavad teid hea nõuga spetsialistid aiatehnika poodides. Kodutööna on hea ennetavalt selgeks teha, missugune võiks olla teile sobiv tööriist. Korraliku tööriista ostmist soovitan ma eelkõige teha selleks spetsialiseerunud poest. Supermarketites tihtipeale ei oska keegi täpsemat nõu anda ning klient peab ise vaatama ja valima - mis tähendab, et lõplik otsus ei pruugi olla õigeim.

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta