X

Mullafreesi valimisel on oluline..

10.12 2014 15:50

Mis on aiapidaja esimene tõsisem töö pärast lume sulamist ja mulla tahenemist? Õige – maa kaevamine! Ma mäletan vägagi hästi seda tööd ja järgmise päeva valusat selga ... Füüsiline tegevus aias on kindlasti hea. Kui aga maalapp pole just väga väike, võib kaevamisele kuluda terve päev või isegi mitu päeva. Seetõttu pöördusin ma ise juba mitu kevadet tagasi mullafreesi usku. Teen oma töö aialapil ära tunni-pooleteisega ja nii jääb piisavalt aega ka muude toimetuste jaoks.

Mullafrees Dormak TT 40

Mullafrees on üks tõsine tööloom ja nagu kõiki seadmeid, leidub ka neid igat masti.

Mullafreesi valides on lisaks aialapi suurusele tarvis teada, missugune on maapind. Kui olete labidaga seal kevadeti treeninguid teinud, peaks asi selge olema. Kivisema ja tihkema mulla jaoks on vaja suurema mootoriga masinat.

Põhilised meie turul müüdavad mullafreesid on üsna ühelaadsed, olenemata tootjast. Mootor on peal, käiguosa aetakse ringi rihmülekandega ja kahel pool on freesi terad, mis maasse kaevuvad. Teiseks pakutakse nn motoplokke, millega saab ühendada ka niidumasina, lumesaha, käru, rattad jne. Selline masin on kindlasti mitmekülgsem, kuid hind on ka tunduvalt suurem.

Tavalise mullafreesi ostmisel on vaja kõige rohkem tähelepanu pöörata tegelikult ainult paarile asjale. Esiteks veenduge, et masin oleks valmistatud tugevast materjalist ega tunduks kuidagi nõrk või ligadi-logadi. Tööriist peab vastu pidama aastaid. Teiseks tuleb jälgida, et peal oleks tuntud tootja mootor. Nii väldite võimalikke hilisemaid probleeme mootorivaruosadega. Samuti võiksite müüjalt küsida, kas freesi terasid saab eraldi tellida. Minul on paar korda juhtunud, et tera murdub kivise maastiku tõttu. Õnneks sain edasimüüjalt uue tera tellida ega pidanud tervet freesiosa välja vahetama.

Mullafrees on üks tõsine tööloom ja nagu kõiki seadmeid, leidub ka neid igat masti.

Loodan, et leidsite artiklist endale kasulikku infot ning peagi lume alt välja sulav maapind saab juba Teie uue freesi all kobestatud.

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta