X

Õhuluud - mis see veel on?

10.12 2014 13:59

Sellest ei ole kaua möödas, kui ma kuulsin sõna „õhuluud“ ning avastasin, et ma ei ole sellisest imeloomast mitte midagi kuulnudki! Olles tegutsenud selles valdkonnas üle 6 aasta tekkis küsimus, et kuidas on see võimalik? Paar täpsustavat küsimust ning asi sai selgeks: Tegemist on lihtsa lehepuhuriga! Heal lapsel mitu nime, eksole? Õhuluud kõlab uhkemalt ning muutub ka üha populaarsemaks sõnaks maaletoojate ja edasimüüjate suus.

pb760ln_450x350_back.jpg

Milleks siis õhuluuda kasutatakse? Vana nime järgi lehepuhur, ütleb juba tegelikult väga palju ära. Välja on ta töötatud ja arendatud lehtede kokku kogumiseks, et lihtsustada ennekõike suuremate pindade koristust. Kuid ma ütlen kohe ära, et see ei ole kaugeltki ainuke asi, milleks seda masinat kasutatakse. Ka meil Eestis tehakse õhuluuaga vähemalt 6-7 erinevat tööd ära!

Sügisel lehtede langedes on õhuluuad alati töös ning seda samuti mitut moodi. Odavamad puhurid omavad ühte funktsiooni – puhuvad õhku teie soovitud suunas. Mõnevõrra kallimatel mudelitel on olemas ka imamise funktsioon. Üldiselt on sellistel juhtudel ka lehtede purustamise võimekus olemas ning see tähendab, et kokkukogutud lehed on samaaegselt ka tükeldatud, võttes vähem ruumi kogumiskotis ning kiirendades lagundamist kompostihunnikus.

25_ES-255ES.jpg

Sügise lõppedes pole mõtet lehepuhurit kuskile kaugele ära paigutada. Seda lihtsal põhjusel, et talvised lumised ilmad meeldivad neile samuti. Olen ise mitmed korrad peale tõsisemat lumesadu tõmmanud puhurile hääled sisse ning sissesõidutee ja auto lumest puhtaks tuisanud. Tõsi, seda saab teha ennekõike värske lume ja miinuskraadide korral. Samuti kasutavad paljud automüügiplatsid õhuluuda, et autod lumest puhtana hoida, jääb ära kriimustamise oht lumeharjaga ning töövõimekus on ka mitu korda suurem.

Ka ehitusobjektidel leitakse õhuluuale tegevust nii suvel kui talvel. Ennekõike on talvel igasuguste vuukide ja valukohtade puhastamine lehepuhuriga tunduvalt kergem kui mõne harjakesega neid proovida puhtaks nühkida. Suvel on sama erineva ehitustolmu ja liivaga, siin peab muidugi kasutama kindlasti vastavat riietust – lendav liiv võib tekitada probleeme, silma või palja naha peale sattudes, sest õhuhulk millega liiva minema lennutatakse on üpriski suur.

Kindlasti olete televiisorist näinud suusatamist ja suusahüppeid. Ma olen  paaril korral peale sattunud, kus televiisoris näidatakse lausa lehepuhuriga suusaraja värskest lumest puhastamiseks.

Koduses majapidamises on kindlasti palju abi ka kõnniteede ja trepiastmete puhastamisel, seda nii tolmust ja liivast kui ka peale muruniitmist. Eriti juhtub külgväljaviskega niidukitega, kui niidate kõnnitee servas ning väljavise on suunatud kõnnitee poole. Pärast on terve tee rohuliblesid täis ning mitte kõige kenam vaadata. Harja asemel sobib siia väga hästi õhuluud, mis kerge vaevaga kogu muru ja liiva/tolmu kõnniteelt minema tuiskab. NB! Jälgige, et te oma auto poole ei suuna maast liivapilve, see mõjub autole nagu liivaprits ning võib kahjustada värvkatet.

Auto juurde jutuga tulles, on siin ka lisafunktsionaalsus autoomanikele, kes armastavad enda kullakest pesta suvel ise. Olen ise mitmeid kordi maadelnud probleemiga, kus peale pesu on auto puhas, aga ikka leiab siit-sealt  kuivanud veenire jälgi. Ainuke variant on auto pehme lapiga üle kuivatada, aga see eeldab esiteks piisavas koguses pehmet lappi ning teiseks võtab omajagu aega. Selle töö saab tegelikult kergesti ära teha lehepuhuriga. Enamus automaatpesulaid kasutab sama tehnoloogiat peale pesu, kus suure õhujoaga pühitakse pinnale jäänud vesi minema.

Esmapilgul ühefunktsiooniga tööriistal on tegelikkuses hoopis mitmeid ja mitmeid erinevaid valdkondi, kus teda saabe edukalt kasutada. Kindlasti on siin veel palju erinevaid nippe ja nõkse, kus lehepuhurit kasutatud on. Kui omate kogemust või olete näinud – andke julgelt teada kommentaaridesse. Proovime kindlasti omal nahal järgi ning kostitame teid videomaterjaliga.

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta