X

Toataimede eest hoolitsemine talvel

02.02 2015 11:15
Talv on taimede jaoks alati keeruline aeg, olgu nende kasvukohaks siis lillepeenar õues või mullapott aknalaual. Tubastes tingimustes on päevavalgust sel ajal eriti vähe, õhk on tuntavalt kuivem ja temperatuur jahedam. Pole just parimad tingimused kasvamiseks, kuid seda kõike annab taimedele veidi paremini talutavaks teha.

Kastmine

Talvel peab meeles pidama ütlust – vähem on parem. See tähendab, et toataimed ei vaja talveperioodil nii tihedat kastmist kui suveajal. Mulla niiskust tuleks katsuda umbes kord nädalas ja vett lisama ainult juhul, kui muld on kuiv. Kui lillepotil on all taldrik või alus, siis umbes tund pärast kastmist tuleks sealt üleliigne vesi ära valada. Välja arvatud muidugi, kui on tegemist taimega, kellele meeldivad niiskemad olud.

Väetamine

Nagu inimesed, nii vajavad ka toataimed elamiseks toitu. Taimede toiduks on väetis. Kuid toitumisaeg enamikel taimedel on siiski ainult kevad ja suvi. Juhul, kui soovite väetada ka talvel, tuleb seda teha mõõdukalt – väetist tuleks lahjendada 50% või isegi rohkem. Kui märkate talve lõpus ja kevadel (tavaliselt veebruari lõpus või märtsis), et taim on hakanud kasvama ja uusi idusid ajama, on õige aeg alustada taas väetamisega.

Korrashoid

Talv on parim aeg teha taimede juures suurpuhastust. Kuivanud lehtede ja kogunenud tolmu eemaldamine aitab taimedel hingata ja nad näevad ka paremad välja. Lisaks hoiab puhastamine eemale kahjurid. Parim viis taimede tolmust puhastamiseks on leige vee ja seebiga hõõruda õrnalt lehti. Lõpuks tuleb kindlasti puhta veega kõik kohad üle käia, et ei oleks seebijääke. Kõige kergem on niivisi taimi puhastada kas kraanikausis või vannis, olenevalt taime suurusest.

Veel nippe:

  • Enamik toataimi eelistab päeval temperatuuri 18-24C, öösel aga 15-18C.
  • Taimed tuleks hoida eemal tuuletõmbest, ventilatsioonist ja radiaatoritest.
  • Tuleks kontrollida, et taime lehed ei oleks kunagi vastu akent, sest aknaklaas on väga külm.
  • Enamik toataimi eelistab toas niiskusetaset 40-50%. Õhuniiskust on võimalik tõsta ainult spetsiaalsete niisutajatega, aeg-ajalt vee piserdamine taimedele õhuniiskust ei tõsta.
  • Talvel ei tohiks taimi ümber istutada.

Uudised

Kõik Uudised
 
Küsi spetsialistilt
Ära vajuta